Kampusi im

Home » studime

Category Archives: studime

Advertisements

Libri fizik po rikthehet! Shënon rritje në krahasim me librin dixhital!

Shitja e librave (more…)

Advertisements

Pse njerëzit e mençur nuk kryejnë shumë punë në të njëjtën kohë?

Ti me siguri ke dëgjuar se (more…)

Rubrika e re që i shtohet portalit Kampusi Im

Sot portalit Kampusi Im i shtohet (more…)

Edhe Nëse Qëllimi Yt Duket Larg Arritjes, Qëndro I Motivuar Me Këto 6 Strategji

Unë jam duke punuar një projekti i cili (more…)

5 Teknika të Trajnimit të Trurit për të Kultivuar Gjeniun Tuaj Kreativ

Shkenca e trurit zbulon se kreativiteti është një aftësi të cilën mund t’a zhvilloni por edhe një bekim për të cilin duhet të jeni mirënjohës. (more…)

10 Thënie Inspiruese Nga i Guximshmi dhe i Çuditshmi Elon Musk

Nëse dëshironi të jeni të suksesshëm, ju duhet të (more…)

Studimet thonë se njerëzit e vetmuar janë më inteligjentë dhe krijues

Çdo ditë e më tepër studimet e kryera nga ekspertët e Sociologjisë dhe Psikologjisë konfirmojnë se të qëndruarit vetëm është (more…)

Studimi i Ri Zbulon se pse Mungesa e Gjumit i Bën Njerëzit të Harrojnë

Nëse nuk pushoni mirë gjatë natës, kujtesa juaj do t’a paguajë atë. (more…)

%d bloggers like this: