Kampusi im

Home » Krijim

Category Archives: Krijim

Koha e Revoltave

I lindur ne stuhi, mesova te (more…)

Nje nënë – Manjola Hushi

tumblr_static_4hf1ax2olkaow4so8k0kwcgg4_640_v2.jpg

Nëna ime!

E zeza smund të ishte më e zezë (more…)

Nga shkrimtari i nderuar Ymer Nurka !

18387163_452015441797994_1668688782_n“Tek një ëndërr, bëju pjesë!

 Tek një zemër, bëju shpresë!”

(more…)

Vegimi I vuajtjes – Poezi

cropped-shark-fin2

Vegimi I vuajtjes (more…)

Zhveshur – Poezi nga Megi Kullësi

121285-learn-how-to-fight-alone.jpg

Zhveshur

Lufton zhveshur ulërimat (more…)

Nje njeri i doli para trenit – Analizë nga Manjola Hushi

 

 

tumblr_o87vutAQME1vnqb1wo1_500.jpg

 

 

Sot nje njeri u shtri ne shina
Dhe e priti trenin me sy
Hapë
Trenin tem
Qe conte ne pune 1000 te rriturn
Te randuem nga dita e djeshme
E mu me dhemb shtati
Kur e mendoj perplasjen
Shtypjen
Kalimin
Nje njeri nen tren
Nen peshen e jetes teme .

Entela Tabaku Sörman

(more…)

Koha e revoltave

large.jpg

 

Ka kohe qe kam filluar t’i ngjitem (more…)

Trishtim – Xhoana Cami

tumblr_mvwvkuRHEX1sfi5mho1_500

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Lere kete nate te ftohte

te te kaploje te gjithen (more…)

2 poezi të tjera nga Pano Ceka

images (1)

 

Sytë e një femre

Në sy të pashë (more…)

Gëzojnë lepujt në livadhet e frikës – Pano Ceka

0359a03e6645ffc83e97990bd03ee688

 

Pak dritë!
Kërkova qiriun e fikur në erresirën e natës.
Në fund e gjeta të burgosur në pishnajën e shpirtit…

(more…)

%d bloggers like this: