Kampusi im

Home » Opinion » PERSHENDETJE UNE JAM KAPITALIZMI!

PERSHENDETJE UNE JAM KAPITALIZMI!

Advertisements

I rrita vajzat tuaja te vogla me kukulla Barbi, pse çuditeni sot kur ju kerkojne para per operacion estetik !
Krijova nje industri te pafund per interesat e mia !
Dhe e arrita ate qe doja, tashme shumica e vajzave 17-vjeçare nuk jane te kenaquara me pamjen e tyre te jashtme.
Une jam Kapitalizmi! Mjafton qe nje grua ta shfletoje vetem 15 minuta nje reviste mode qe te mos e pelqeje me trupin e saj. Une jam Kapitalizmi dhe e kam ndryshuar aq shume kendveshtrimin tuaj sa qe historia e jetes se nje CEO-je hajdut, mund te duket per ju nje “histori suksesi dhe vullneti”.


Une jam Kapitalizmi dhe s’kam aspak frike se mund te me mundin ne nje bote ku mesatarja e njerezve shikon Televizor rreth 5.5 ore ne dite, nuk lexon libra.
Une jam Kapitalizmi dhe patjeter qe Steve Jobsi ishte dikush shume i rendesishem, ne fakt ishte shume i zoti per te bere punetoret me page te ulet ne vendet e Botes se Trete te prodhonin makineri qe i nevojiten vetem 1%-shit.
Une jam Kapitalizmi dhe fale meje ne bote ekzistojne 600 milion obeze dhe 1.4 miliard njerez te uritur!
Une jam Kapitalizmi dhe nje bujk qe prodhon kafe per Starbucks per te blere nje gote kafe nga aty duhet te punoje tre dite. Une jam Kapitalizmi dhe 24% e Amerikaneve thone se jane gati te mohojne familjet e tyre nese do te duhej per t’u bere miliardere.


Une jam Kapitalizmi dhe u bej thirrje grave! Ju lutem vraponi per tek Victoria Secret pa e sjelle ndermend se jeni kthyer ne nje objekt, ju garantoj se do te ndiheni shume te lumtura kur te blini 80 dollare nje pale te brendshme sa nje pellembe!
Une jam Kapitalizmi dhe ju vdisni per xhevaire, ne İndi 1 milion veta i prodhojne ato xhevaire duke marre 1.2 dollare ne dite.


E bera boten te besoje se bjondet jane me te bukura, prandaj ne kontinentin e Azise 300 milion gra perdorin rregullisht shampo zbardhuese.
Une jam Kapitalizmi dhe 64% e atyre yjeve te Hollivudit te cilit ju i keni idhuj jane te varur nga kokaina.
Une jam Kapitalizmi dhe nderkohe qe 20 milion femije vdesin nga uria ne vit, juve ju vjen turp te vishni te njejten kemishe dy here ne jave.


Une jam Kapitalizmi dhe per cilin Zot e keni fjalen, kuptoheni tashme qe e vetmja perendi qe adhuroni jam une!
Une jam Kapitalizmi dhe per cilin Zot e keni fjalen, kur gjithe bota e “feston” festen e Krishtere te Krishtlindjeve thjesht per te bere shoping dhe per t’u argetuar?
Une jam Kapitalizmi dhe bankieret jane bijte e mi .
Une jam Kapitalizmi dhe i kam bere njerezit te besojne se jane te lire

 

Fotogaleri/

This slideshow requires JavaScript.

 

 

 

 

©Huazuar nga A. Dizdari

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Dita Botërore Kundër Trafikimit Të NjerëzveJuly 30th, 2017

Na ndiqni në Twitter

%d bloggers like this: