Kampusi im

Home » Opinion » Lajm » Rrëfimi prekës i studentit të Harvardit

Rrëfimi prekës i studentit të Harvardit

Advertisements

18814365_10210942687136375_8464075970925656296_n

Ky është Shannon-i i cili u diplomua në Harvard. Foton e profilit të tij e ndryshoi me foton e mëposhtme dhe si koment kishte zgjedhur fjalët:

 

Gjatë shkollës së mesme kam punuar në makdonalds deri në orët e vona për të siguruar të hollat e testit universitar. Njëkohësisht duhej të kujdesesha për tre vëllezërit e mi më të vegjël dhe pasi të vija në gjumë, do të rrija deri në katër të mëngjesit duke lexuar.
Pas çdo aktivitetit akademik kthehesha në këmbë në shtëpi, përmes rrugëve të rrezikshme në orët e vona.


Kushedi sa orë kam kaluar me laptopin para tek penxherja e shtëpisë, duke “vjedhur” internetin e komshinjve, për të bërë detyrat e shtëpisë.


Gjatë studimeve mu prish laptopi pasi nuk ishte fikur për 150 orë. Për të blerë një tjetër kam punuar si pastrues banjosh, kam rregulluar rafte librash, kam shitur rroba etj…

Gjatë gjithë jetës kam sakrifikuar dhe kam dhënë maksimumin për të siguruar të hollat e studimeve. Unë jam djali i një punonjësi magazine dhe një emigranti. Jam i pari që diplomohem në familjen time. Sot unë jam i porsa diplomuar në Harvard.

 

 

©kampusiim

Solli në shqip: Elmaz Fida

Advertisements

2 Comments

  1. Anonymous says:

    Brilliant!

    Liked by 1 person

  2. Anonymous says:

    Interesante

    Liked by 1 person

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Dita Botërore Kundër Trafikimit Të NjerëzveJuly 30th, 2017

Na ndiqni në Twitter

%d bloggers like this: