Kampusi im

Home » Opinion » Sociale » Këshilla efektive që ju ndihmon të zgjoheni shumë herët në mëngjes

Këshilla efektive që ju ndihmon të zgjoheni shumë herët në mëngjes

Advertisements

images

 

Disa njerëz e kanë tejet të vështirë procesin e të zgjuarit nga gjumi në mëngjes, e veçanërisht ata të cilët vikendet i kalojnë duke qëndruar të shtrirë. Disa pohojnë se është thuajse e pamundur të zgjohen herët në mëngjes me disponim të mirë, e disa tjerë këtë nuk e shohin si problem.

 

 

Megjithatë, mjafton ta ndiqni këshillën e mëposhtme për të paktën dy javë rresht dhe zgjimi nga gjumi do të bëhet proces shumë i lehtë.

Kjo këshillë parasheh të zgjoheni çdo ditë në të njëjtën orë. Në mëngjes do të ndjehemi tmerrshëm – kjo është e garantuar. Por është absolutisht e nevojshme të shkoni të flini dhe të zgjoheni nga gjumi në të njëjtën orë çdo ditë.

Gjithashtu duhet të bëni mjaftueshëm gjumë, që do të thotë jo më pak se gjashtë apo shtatë orë. Keni parasysh se kjo rregull vjen edhe gjatë vikendeve të çmueshme! /Sot News

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Dita Botërore Kundër Trafikimit Të NjerëzveJuly 30th, 2017

Na ndiqni në Twitter

%d bloggers like this: