Kampusi im

Home » Opinion » Kulturë » Leksion i hapur me Prof. Dr. Nebi Bardhoshin – UAMD Lajm

Leksion i hapur me Prof. Dr. Nebi Bardhoshin – UAMD Lajm

Advertisements

3591e1e6-9470-4499-8e2e-ec8b0d3ef9c6

Sot më date 25 maj 2017, u organizua një leksion i hapur me Prof. Dr. Nebi Bardhoshi, autor i librit “Antropologjia e Kanunit”, studim ky që paraqet dhe problematizon debatin teorik në dijet sociale, kryesisht në antropologjinë e së drejtës.

 

 

Aktiviteti u zhvillua në sallën e konferencave të Kampusit Spitallë dhe u moderua nga studentja Erjola Cani, e cila vlerësoi lart punën e palodhur të autorit.

Në këtë takim nuk munguan as pyetjet e shumta nga studentët, të cilat autori i priti me kënaqësi. /Miri Çela

 

 

 

 

 

Fotogaleri/

This slideshow requires JavaScript.

 

 

©kampusiim

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Dita Botërore Kundër Trafikimit Të NjerëzveJuly 30th, 2017

Na ndiqni në Twitter

%d bloggers like this: