Kampusi im

Home » Opinion » Kulturë » Përurimi i monografisë “Emblema” – UAMD Lajm

Përurimi i monografisë “Emblema” – UAMD Lajm

Advertisements

0f1f3868-02a0-435e-9218-615b806b289f

 

Në kuadër të “138-vjetorit të lindjes së Aleksandër Moisiut” në universitetin “Aleksandër Moisiu” më datë 16 maj 2017, u organizua përurimi i monografisë “Emblema” (kushtuar jetës së Aleksandër Moisiut) e autorit Isak Guta.  Ky libër vjen si fryt i punës së lodhshme 40 vjeçare të autorit dhe është një pasuri e çmuar për ne.

 

 

 

 

Aktiviteti u zhvillua në sallën e konferencave të Kampusit Spitallë dhe u moderuar nga Dr. Alisa Velaj, e cila së bashku me Zv. Rektorin Lekë Sokoli, prof. Gjergj Vlashi dhe Dr.Venera Aliaj   vlerësuan lart jetën dhe veprën e aktorit Aleksandër Moisiut duke thënë se ai la gjurmë të pashlyeshme në skenën botërore të artit, si dhe vlerësuan lart mundin dhe punën e bërë nga autori Isak Guta.

 

Në këtë takim u recituan disa poezi nga studentët: Paola Ndoj, Denisa Bushi, Denisa Shyti, Klaudia Gjergji, Irgent Çollaku si dhe u shfaq dokumentari me titull “Sipari i pavarësisë.” /Miri Çela

 

Fotogaleri/

This slideshow requires JavaScript.

 

 

 

©kampusiim

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Dita Botërore Kundër Trafikimit Të NjerëzveJuly 30th, 2017

Na ndiqni në Twitter

%d bloggers like this: