Kampusi im

Home » Opinion » Lajm » I harruar në shi e në diell – Lajm

I harruar në shi e në diell – Lajm

Advertisements

WhatsApp Image 2017-05-06 at 09.23.00

 

Të gjithë durrsakët e mbajnë mend Benin e shkretë i cili vdiq në Janar të këtij viti. Trupi i tij u gjet i pajetë në rrugët e qytetit për shkak të temperaturave të ulëta. Ai ishte i pastrehë, por të gjithë mundoheshin ta ndihmonin e t’i siguronin ushqim e veshmbathje. Beni iku e u harrua, por situata vazhdon të jetë e njejtë.

 

Një i pastrehë tjetër nga Durrësi, 60 vjeçari Irakli Karaj, jo i vetmi i cili vazhdon luftën e tij me mbijetesën në të ftohtë e në të nxehtë. “E kam parë pothuajse çdo ditë në rrethrrotullimin pranë stacionit të trenit.”- shprehet një qytetare.

 

E ngre këtë shqetësim publik që nesër mos ta përcjellim dhe të ashtu si Benin duke i hapur një vend në kronikën e zezë të mediave si treguesin e vetëm që ai ishte një ditë mes nesh./ Ermir Çela

 

# Të kontribuojmë në mbrojte të së drejtës së jetës!

 

 

47b1634740__original-600x298.jpeg-490x298

 

 

 

©kampusiim –  *lejohet marrja e materialit*

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Dita Botërore Kundër Trafikimit Të NjerëzveJuly 30th, 2017

Na ndiqni në Twitter

%d bloggers like this: