Kampusi im

Home » Krijim » Koha e revoltave

Koha e revoltave

Advertisements

large.jpg

 

Ka kohe qe kam filluar t’i ngjitem kohes. Ajo kalon, e pa kuptuar qe me ka mbi shpine, niset e me tregon hilet e saj. Ajo s’ka meshire. Godet fort mbi shpinat e gjakosura me goditje therese. Jane vetem ata qe qendrojne, bijte e Mefistofelit qe tregojne gjoksin duke mos pyetur per egersine e saj. Jane ata qe e rrethojne ashtu sic rrethohet nje hajdut ne skenen e krimit, dhe e lene te shkoje pasi marrin premtimin qe nuk do te kthehet .

 

Ajo leviz ne damaret e mi. Mi pushton syte e lodhur ngahera dhe i vesh njerzve masken e asaj qe me vret. Nxjerr nga une thonjte e saj dhe gervisht ata qe urren. Me zhvesh cdo ind te lekures e me ndeshkon per krimet e saj . Ajo kerkon ulerimat e mija te panderprera nga zeri i arsyes. Me godet fort, e une e shoh nga larg si nxjerr inatin tim… ne akrepat e ores… sekond pas sekondi .

 

 

 

student, UAMD

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Dita Botërore Kundër Trafikimit Të NjerëzveJuly 30th, 2017

Na ndiqni në Twitter

%d bloggers like this: