Kampusi im

Home » 2017 » May

Monthly Archives: May 2017

Advertisements

Rrëfimi prekës i studentit të Harvardit

(more…)

Advertisements

Ja pse gorillat këndojnë gjatë të ngrënit

(more…)

Këshilla efektive që ju ndihmon të zgjoheni shumë herët në mëngjes

(more…)

Ja përse kujtimet e bukura zgjasin më gjatë

Truri i njeriut është i programuar për të (more…)

Leksion i hapur me Prof. Dr. Nebi Bardhoshin – UAMD Lajm

(more…)

Skllevër – poezi

Skllevërit e dikurshëm (more…)

Koha e Revoltave

I lindur ne stuhi, mesova te (more…)

Udhëtimi i Eni Dervishit nga Shqipëria në Harvard filloi me dy fjalë të thjeshta

Eni Dervishin e ka tërhequr gjithmonë gjuha. “Kur isha në kopsht”, kujton ajo, “edukatorja na mësoi se si të (more…)

Lulëkuqe dhe Margarita – Kritikë nga Xhensila Peposhi

18278956_1856208791315378_746597847439217083_o.jpg

E njoha përmes vargjeve si shpërthim i shpirtit valëzues mbi gjithesinë e ndjenjës që (more…)

Përurimi i monografisë “Emblema” – UAMD Lajm

0f1f3868-02a0-435e-9218-615b806b289f

 

Në kuadër të “138-vjetorit të lindjes së Aleksandër Moisiut” në universitetin “Aleksandër Moisiu” më datë 16 maj 2017, u organizua (more…)

%d bloggers like this: