Kampusi im

Home » Opinion » Kulturë » Blu – Elvisa Muja

Blu – Elvisa Muja

Advertisements

tumblr_mg9m8cD9vn1r3cxqqo1_1280

 

Lundrova mbi fashën e bardhë
dhe anija m’u mbyt
deti i egër theu dërrasa e binarë,
por zgavrat i mbushi kujtimi yt

 

 

po lundrova e lundrova
dhe stuhia anijen e tundi
shpresa e hollë u tut e u shkund
madje edhe u gris por nuk humbi

 

 

vapa e zagushia më dogjën,
por gjallë mbeta akoma për ty
pulëbardhat erdhën e shkuan
unë përsëri të prita aty .

 

tumblr_n3hdum5Qv01rl6dpbo2_1280.jpg

 

 

Studente, Fakulteti i Teknologjisë së Informacionit, UAMD Currila

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Dita Botërore Kundër Trafikimit Të NjerëzveJuly 30th, 2017

Na ndiqni në Twitter

%d bloggers like this: