Kampusi im
Advertisements

Ҫ’po ndodh me diellin dhe tokën?

Planeti Tokë sot është shumë më i nxehtë sesa ka qenë 200 vite më parë. Për të vërtetuar këtë është kryer një studim ku janë përdorur 692 termometra (more…)

Advertisements

Bienalja 2017 befason artdashësit me pianistin spanjoll Daniel del Pino

Pianisti spanjoll Daniel del Pino ishte protagonist i mbrëmjes së parafundit të Bienales 2017, që ka nisur më 1 gusht në qytetin e Durrësit. (more…)

UAMD, BURSA PËR STUDIME SEMESTRALE JASHTË VENDIT NË KUADRIN E ERASMUS PLUS CREDIT MOBILITY

Në saj të programit Credit Mobility Erasmus + ku Universiteti Aleksandër Moisiu ka lidhur Marrëveshje Ndërinstitucionale me Universitetin Middlesex në Angli dhe Universitetin Danubius në Rumani, (more…)

Bëhu i vecantë

Gjatë gjithë historisë së (more…)

Mos u largo prej natyrës

Shpikjet e zhvillimet (more…)

NASA emëron një nga asteroidet e veta me emrin e një studiueseje saudite

NASA kohët e fundit ka emëruar një nga asteroidet e (more…)

Mësimi i veçantë që profesori u dha studentëve

Nje profesor u tregon nje

(more…)

Bukëpjekësi shqiptar në Serbi që ndan bukë falas, befasues humanizmi i tij!

Ferhat Hoxhaj, pronar i një furre “Arena”, tërhoqi vëmendjen e publikut me një njoftim se ofron bukë falas për qytetarët të cilët nuk kanë mundësi për të blerë atë. (more…)

Ja çfarë thonte shkrimtari Rus Vladimir Nabokov për Tolstoin

Të gjithë e njohim Leon Tolstoin si një shkrimtar dhe filozof rus, një mjeshtër i letërsisë realiste dhe një prej shkrimtarëve më të mëdhenj të botës. (more…)

Talentet e reja të Durrësit vazhdojnë rrugën e tyre drejt suksesit.

Shqipëria është një vend me shumë vlera. Ndër këto vlera janë edhe talentet e reja në fusha të ndryshme. Na takon neve ti mbështesim dhe ti promovojmë talentet e reja e t’u japim një shtysë më tepër drejt suksesit.

Një ndër mbështetësit e talenteve te reja është edhe (more…)

Për çdo sugjerim na Kontaktoni

info.kampusiim@gmail.com

Kalendar

June 2018
M T W T F S S
« Aug    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Na ndiqni në twitter

Dita Botërore Kundër Trafikimit Të NjerëzveJuly 30th, 2017

Adresa

1) L.1, Rruga e Currilave, Durrës
2) Kampusi i Ri Universitar, Rr. Miqesia, Spitalle, Durrës
3) L. 17, Rr. Adria, Durrës - FASTIP

%d bloggers like this: